Araba Al Sat İle Para Kazanmak

0
50

Evet eğer biraz sermaye sahibi iseniz Araba Al Sat İle Para Kazanmak mümkün olacaktır. Öncelikle bulunduğunuz Ülke veya şehirde en çok satılan ve satın alınan araba türlerini bilmeniz, bilmiyor iseniz de öğrenmeniz gerekecektir. Araba al sat ile para kazanılır ancak her zaman da ciddi paralar kazanmanız söz konusu olmayacaktır. Yani sözü biraz toparlayacak olursak her aldığınız arabayı kar ile satmanız pek de mümkün olmayacaktır. Zamanla bunu daha iyi kavrayacak ve hangi arabadan daha çok kazan sağlayabileceğinizi çözmüş olacaksınız.

Dediğim gibi arabalardan anlamak ve arabaların hangilerinin ne kadar zamanda satılabileceğini, ne kadar para kazandırabileceğini zamanla daha iyi kavrayacaksınız. Sizlere bu konuda uzun bir zaman araba al sat ile yaparak para kazanmış birisi olarak yardımcı olmaya çalışacağım. Umarım yazımı beğenir sizde araba al sat ile para kazanmak için işe benim yazımdan sonra başlayabilirsiniz.

Araba Al Sat İle Para Kazanmak için Hangi Arabalar Alınmalı

Evet öncelikle iyi bir analiz yaparak hangi arabaları elimizden çabuk çıkartırız ve daha fazla para kazanırız bunu analiz etmemiz gerekiyor. Bunun için Ülkemizde en çok kullanılan araba al sat sitesi olan malum siteye giriyoruz. Aşağıda detaylı olarak resimler vereceğim bunlar size bu konuda daha aydınlatıcı bilgiler sağlayacaktır. Malum siteye girdik ve otomobil kategorisini tıkladık.

Daha sonra da markaların karşılarında kaç adet satışta araba var onlara bakıyoruz. Burayı analiz etmemizin sebebi ne kadar çok satılıyor ise bu marka Ülkemizde en çok tercih edilen markalardan birisidir. Bu bilgi bize hangi markayı daha çok elden çıkarabiliriz sonucunu ortaya koyuyor. Tabi markadan sonra bir de model var. Hangi markanın hangi modeli daha çok alıp satılıyor.

 Mesela BMW için 16.000 araç satılık. Yani insanlar Bmw yi seviyor. Buradan Bmw ile yola devam edelim. Daha sonra model aşamasına gelerek hangi modeli daha hızlı satabiliriz ona bakacağız. Şunu unutmayalım satılmayan araba yoktur hangi marka hangi model araba olursa olsun satılır er yada geç. Lakin bazıları hızlı işlem görür çok para kazandırır bazıları ise yavaş satılır zaman alır ve bazen zarar ettirirler.

 

 

 

 
 

 

 

Tam burada görüyoruz ki 3 serisi en çok satışı olan araba. Ya çok bulunan bir araba yada satılmayan ve sitede yıllardır bekleyen bir araba serisi. Bunu da analiz etmek için yollarda izlenim yapıyoruz. Benim gördüğüm kadarıyla 3 serisi ülkemizde çok seviliyor ve tercih ediliyor. Bu iş girişimci birinin yapabileceği bir iş bunu da belirtmemde fayda var sanırım.

 

 
 

 

 

Fiyat Araştırması Yapıyoruz

Model model ayırarak fiyat araştırması yapıyor, fiyatı düşük olanların neden fiyatlarının düşük olduklarını açıklamalarına bakarak anlamaya çalışıyoruz. Bu o kadar kolay olmasa da zamanla aşina olunacak bir konu. Arabaları tanıdıkça ve özelliklerini bildikçe çorap söküğü gibi gelecek bir konu. Bazı kurnazlar açıklama da kusursuz olduğunu yazarlar ama gerçekte araba pert denecek kadar kusurlu çıkabilir. Bunu iyi bir ekspertiz ancak ortaya çıkartabilir. Benim tavsiyem aracı alacağınız yere yakın bir ekspertize aracı göstermemeniz. Bazı galeriler o kadar organizeli çalışırlar ki eksper onların tanıdıkları hatta bazı galerilerin kendi eksper dükkanları olduklarından güven arz etmezler. Benim nacizane fikrim araba alır iken galeriden değil de sahibinden almanız yönünde.

Hangi Arabalar Alınmalı Hangilerinden Uzak Durulmalı

Araba alır iken öncelikle hangi arabaları almanın satışında bir mahsur olmadığını araştırmak gerekli. Ne var ki tavanı boyalı olan bir aracı bedava da alsanız satarken çok zorlanırsınız. Arabalarda boya olması bazı alıcılar için anlam ifade etmez ama bazı müşteriler bu konuda takıntılıdır. Eğer uygun fiyata kazanç sağlayacağınızı düşündüğünüz bir araç bulursanız bir kaç boyalı parçası olmasında sıkıntı yok. Ön çamurluklar veya kaput gibi. Lakin arka çamurlukta boya var ise boyanın ne kadar nerelere kadar ilerlemiş olduğunu bilmeniz gerekebilir. Tavana kadar ilerlemiş bir çamurluk boyası sıkıntılı bir satış olabilir.
Eğer elinizden geliyor ise aldığınız her arabanın kusurlu olan yerlerini tamir etmeniz kazancınızı katlayacaktır. Çok fazla motora girmeden kaporta problemleri düzeltilebilir herkesin elinden gelebilecek konulardan birisidir. Görünüş her daim önemlidir ve insanlar arabalarda görünüşe önem vermektedirler.

Satılmayan araba yoktur

Evet satılmayan araba yoktur ama zamanınız ve sabrınızı korumanız gerekmektedir. Elimde 2001 model bir Volkswagen marka polo model 1,4 benzinli aracım vardı bundan yıllar evvel. Yakıt konusunda beni çok üzüyordu. Lpg yoktu ve benzinde çok yakıyordu. Satmaya karar verdim ve ilana koydum. İlana koyarken özenle çekilmemiş fotoğraflar koydum. Ne  arayan oldu ne soran, sadece istediğim fiyatın 2 ,3 bin altına teklifler geldi. Bir ay sonra ilan süresi bitti ve aracı satamadım. Daha sonra iyi fotoğraflar çekerek bir kez daha ilana koydum bu sefer fiyatı 2 bin daha yukarı yazdım. Gelen bir kaç kişi motora değil de kaportaya bakınca nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlamış oldum. Bir oto kuaföre gittim ve tertemiz yaptırdım. Cila çektirdim ve parıl parıl parladı. Daha sonra gelen ilk müşteri ekspere bile sokmadan 500 tl pazarlık payı ile satın aldı aracı. Burada anladım ki insanlar arabalarda dış görünüşe daha çok önem veriyor. Ben ise yürür ve motor kısmında daha hassastım. Sonra aldığım her arabada aynı taktiği uyguladım ve oto kuaförden çıkan ve satışa hazır olan her araba, fabrikada yeni çıkmış gibi göründü. Hiç birini satarken zorlanmadım iyi de paralar kazandım. Sizlere tavsiyem eğer araba al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız aracın görseline çok önem verin..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here