Çevirmenlik Yaparak Para Kazanma

0
31

Evet yanlış duymadınız çevirmenlik yaparak para kazanma konusunun detaylarını ve nasıl bir yol çizilerek yakın zamanda ciddi paralar kazanacağımıza değinelim. Ulusal alanda faaliyet gösteren siteler ve firmaların her zaman bir çevirmene ihtiyaçları vardır. Artık çevirmenlik yaparak para kazanmak ve iş bulmak daha kolay olsa gerek. İnternetin nimetlerinden faydalanarak bu işleri bulabilir ve ek kazançlar elde edebilir. Şimdilik ek kazanç olabilir ama tanındıkça referanslarınız arttıkça asıl işiniz bu olabilir.

Çevirmenlik Yaparak Para Kazanma İçin Hangi Dil

En çok şu dil size kazanç sağlayabilir demek mümkün değildir. Eğer ikinci bir yabancı diliniz var ise bunun ne olduğu çok da fazla önemli değil. Dilin farklılığı arz talep olayına istinaden sayısal oranlarda fiyata etki edebilir sadece. Almancanız var ise veya Ruscanız yada Fransızca bunlar en yaygın olanlardır. Bir de ingilizce var ki bunu söylemeye bile gerek yok. Ürün tanıtımlarında , global olarak proje reklamlarına yada web sitelerine çevirmenlik yapabilmek mümkün.

Çevirmenlik Yapmak İstiyorum Ama İş Yok

Bu bence iş aramayan kişiler tarafından söylenen yaygın bir söz. Şimdi sizlere vereceğim aracı kurumlar sayesinde siz işverenleri değil, iş verenler sizi bulacak. Dolayısıyla çevirmenlik arıyorum ama bulamıyorum sözcüğü anlamını yitirecek. Çeviri işi verenlerin olduğu bu platform da kendinize oluşturacağınız profili düzgün ve dikkat çekici olarak dizayn edin. Rakipleriniz var ve bir adım önde olmanız gerekiyor. Aksi taktirde çeviri işi bulma olanağınız azalabilir.

Çevirmenlik Yaparak Para Kazanma sitesi

Google amcada bu solda görünen resimdeki kelimeyi aratın. Çıkan site artık sizin çevirmenlik yaparak para kazanmanızı sağlayacaktır. Burada yer alan diğer çevirmenlere bakarak fiyat konusunda kafanızda bir oran aralığı oluşturun. Ne çok yukarıda olsun nede aşağıda tam da ortalarda.

 

Çeviri işi yaparak para kazanmanın yanı sıra eğer geriye zamanınız kalıyor ise farklı dallarda da kazanç sağlamak için çaba harcayabilirsiniz. Buna bir örnek vermek gerekir ise site açarak para kazanma konusunu okumanızı ve eğer iyi yazabildiğiniz farklı bir yabancı diliniz var ise kalan zamanı bu yönde harcamanızı önermekteyim. Sizin de  bulduğunuz çeviri sitelerini yorum kısmında paylaşarak, sizin gibi iş arayan insanlara faydanızın dokunmasını isterseniz yorum kısmına buyurun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here