Çok Kazandıran Değişik Meslekler

0
28

Değişik meslek dalı denildiğinde aklımıza hiç duymadığımız meslekler gelmektedir. Emin olun bu araştırmayı yapmadan önce de bende bu mesleklerden bir çoğunu duymamıştım. Söz konusu meslekler ilginç ama bir o kadar da yapan kişiye iyi kazançlar sağlamaktadır. Bu kazançlar size tuhaf gelebilir lakin gerçek. Hele bazı meslekler var ki bu da mı meslek sınıfına giriyor diye düşündürmeden edemiyoruz. Her insan gibi bende meslek denildiğinde aklıma gelen babadan oğula geçen ve filmlerde sık sık karşılaştığımız, aile büyüklerimizin bize söylediği meslekler değil. Onlar bizlere meslek sahibi ol dediğinde benim ilk aklıma gelen herkesin hayranlık duyduğu ve elinden her iş gelen birini tanımlıyor olmaları zihnimde hep canlanırdı. Meslek nedir, Dünyanın en ilginç meslekleri nelerdir?

MESLEK NEDİR?

Sevgili okuyucularım, sizleri sıkmadan kısaca meslek nedir ondan bahsetmek istiyorum. İnsanların, yaşamlarını sürdürebilmek için belli tecrübeyi gerektiren para karşılığında yapılan işe denilmektedir. Yani, bir insanın geçimini sağlaması için meslek sahibi olması gerekmektedir. Başka bir deyişle eskilerin de dediği gibi bir meslek sahibi olalım ki kimseye muhtaç olmayalım. Meslek kolumuza takılan bir bileziktir benzetmesi de size yabancı olmayan bir tabir olsa gerek. Ne var ki evimize misafirliğe gelen her 3 teyzeden ikisi bu sözü tekrarlar durur. Gelelim daha neşeli ilginç konuya ne dersiniz sevgili okurlarım.

DÜNYANIN İLGİNÇ MESLEKLERİ NELERDİR?

Günümüzde genel olarak avukatlık, doktorluk, öğretmenlik gibi mesleklerin dışında da dünya da çok değişik ilginç meslekler de vardır. Bu bahsedeceğimiz meslekler, hem ilginç hem de para kazandıran mesleklerdir diyebiliriz. Sabırsızlanıyorsunuz dimi hadi bahset artık şu ilginç meslekler neymiş bizde bilelim dediğinizi duyar gibiyim.

PROFESYONEL NEDİME

Düğünleriniz de, size yardımcı olacak kişiler mi arıyorsunuz? Evet bir telefonla profesyonel nedime ekibini kurabilirsiniz. Bu ekip sizler için en güzel evlenme teklifinde yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Yani unutulmaz bir evlenme teklifim olsun diyorsanız nedime sizler için profesyonel hizmet sağlamaktadır.

 

KOKU UZMANI

Yok, artık sen kendinde misin, admin kendine gel böyle meslek mi olur dediğinizi duyar gibiyimAma var evet gerçekten var inanabilirsiniz bana Peki, varsa ne işe yarar diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Koku uzmanları, koltuk altındaki kötü kokuları engelleyen ter önleyicilerin ve deodorantların etkilerini test etmektedir.

KÖPEKLER İÇİN SÖRF EĞİTMENİ

Bu eğitmenler, genelde okyanus kıyılarındaki otellerde yaşamaktadırlar. Belirli miktar para karşılığında köpeklerinize sörf öğretirler. Zaten köpeklerimizin bir sörf öğrenmesi kalmıştı. Lakin bu mesleğin de ilginç olması gibi çok kazandıran meslekler arasında olduğu da söylenebilir.FİL GİYDİRİCİ

Yok, artık daha neler diyebilirsiniz ama ciddiyim hem de hiç olmadığım kadar Biraz bu ilginç meslekten bahsedelim dilerseniz. Asya’da fillere özel törenlerde rengarenk ve giysiler giydirmektedir. Bu görevi, herkes üstlenemez bunu yapanlar özel insanlardır çünkü fil çok büyük hayvandır dolayısıyla onu giydirmekte çok zor olmaktadır. Dolayısıyla bu alanda profesyonelleşmiş insanlar gereklidir. Bir ev döşemekten farklı olmayan bu meslek için öncelikle fillerin giydirildiği bir yer bulmanız gerekmektedir. Özellikle Tayland da filler yılın belirli zamanlarında giydirilip yarışmalara tabi tutulmaktadırlar.

olay yeri temizlikçisi nedir ne iş yapar

 

OLAY YERİ TEMİZLİKÇİSİ

Bu mesleği, yapabilmek için oldukça soğukkanlı olmalısınız. Olay yeri temizlikçisi, kırılan duvarları, vücut parçalarını, kemikleri, kan lekelerini temizlemektedirler. Zor bir iş olsa bile bu meslek sahipleri öyle herkesin yapacağı iş kollarından birisi değildir. Neden derseniz bu iş çok soğukkanlılık isteyen son derece özel bir iştir.

buyurun işte iş fikirlerinden bir tane daha solucan toplayıcılığı

SOLUCAN TOPLAYICISI

Gelelim bir ilginç mesleğe daha, eğer sakin bir yapınız varsa ve ellerinizin kirlenmesini umurunuza sallamazsanız bu iş tam sizlik diyebilirim. Gündüzleri toprak altına saklanan solucanlar geceleri ortaya çıkmaktadırlar. Bu mesleği yapanlarda tam bu sırada solucanları toplayarak mesleklerini yapmış olurlar.

 

 

 

 
 

 

 

 

mumyalama mesleği

Mumyalama

Daha neler admin saçmaladın iyice diyebilirsiniz. Âmâ gerçek dünyada böyle bir meslek var. Mumyalama mesleği, ölen insanların kimyasal yöntemlerle çürümesini önlemek için bir takım işlemlerden geçirmektedirler. Eskiden sıklıkla yapılan bir iş olsa bile artık kimseler ölülerini mumyalatmıyor. Lakin bazı inanışlara göre mumyalamak gelecekte ruhun bedene tekrar gireceğine dayanır.

 

panda bakıcılığı mesleği biraz ilginç iş fikiri olsa gerek

PANDA BAKICISI

Evettt, bir ilginç meslek daha karşınızda Eğer, 22 yaşından büyükseniz, pandalar hakkında bilgi sahibiyseniz onları korumak istiyorsanız, bu meslek tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Çin’de panda bakıcısı mesleği çok meşhurdur. Bu meslekleri seçenler, 365 gün pandalara bakarak ve onları eğlendirerek zamanlarını geçirirler. Bu güzel meslek hem zevkli hemde eğlenceli olsa gerek.  Her ne kadar her mesleğin bazı sorun ve sorumlulukları olsa da ne kadar zor olabilir ki. Bence yapılacak en güzel iş fikirlerinden birisidir. Ancak bu zamanda panda bulmak ne mümkün.

 

profesyonel uykucu size nasıl uyumanız gerektiğini anlatırken mışıl mışıl uyuyor

 

PROFESYONEL UYKUCU

Hem uyuyup hem de para kazanmak mümkündür evet yanlış duymadınız uyuyarak da para kazanabilirsiniz. Uyku ile ilgili projelerde, profesyonel uykucular para kazanmak için uyurlar.

 

 
 

profesyonel yas tutucular cenazelerinizde sizlere ağlama hizmeti sağlamaktadırlar.

PROFESYONEL YAS TUTUCU

Buyurun filmlere bile konu olmuş bir iş fikri daha. Korkmayın ölünce ağlayan bir sürü insan olacak. Tabi bunun için paranız varsa. Ölünce kimse sizin arkanızdan ağlamayacağını düşünüyorsanız profesyonel yas tutucu tutabilirsiniz.
Evet, yukarıda belirtmiş olduğumuz ilginç mesleklerden sadece bir kaçı dünyada birçok ilginç meslekler bulunmaktadır. Tabi; öğretmen, avukat olmak varken niye ilginç meslek sahibi olalım ki tabi bu benim düşüncem. Karar sizin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here