Çok Para Kazanmanın Yolları

0
42

Evet sevgili okurlar çok para kazanmanın yolları ile alakalı olarak bir yazı yazmamı istediniz. Bende araştırmalarım sonucunda sizi bu konuda beslemeye çalışacağım.  Çok para kazanmanın yolları  ve örneklerini alt başlıklar halinde değerlendirerek sunmaya çalışacağım. Hemen maddeleri okumaya geçmenizi tavsiye etmem evvela yazımızı baştan sonuna kadar okumanızı önermekteyim. Öncelikle şunu belirtmeliyim, gökten para yağmaz ve hiç bir zengin insan sabah kapılarını açtıklarında kapılarının önünde bir çuval para bulmaz. Tabi herkes ister emek harcamadan daimi olarak para kazanmak ama emek olmadan para kazanmak imkansızdır. Yapılan iş ne olursa olsun bu değişmez kuramdır. “Ya işte falanca oturduğu yerden para kazanıyor, zengin oldu” gibi düşünceler vardır bizim toplumda. Yok kardeşim emek harcamadan fedakarlık yapmadan, risk almadan çok para kazanmak mümkün değildir. Ne olursa olsun yapacağınız iş, aklınıza gelebilecek en uç iş dalları buna dahil.

Çabuk Zengin Olmanın Yolları

Çabucak zengin olayım ister insanlar. Zenginler gibi lüks otomobillere binmek villalarda yaşamak, kışın karın altında bahçedeki sıcak havuza girmek. Bunları daha da çoğaltabilirim. Ama işin aslı bunları çoğaltmaktan ziyade bu kadar zengin olamanın yolları konusunda aktarım sağlamak görevim.

Madem zengin olmanın yollarını biliyorum o halde ben neden zengin değilim. İşte size günün sorusu. Evet sevgili arkadaşlar bende zenginim. Tamam belki villam yok lüks markalı otomobillerim yok ( daha doğrusu hiç yok ), yazlığım kışlığım diye ayıracak evlerim yok.  Gerçi böyle bir hayalim de yok aslına bakarsanız. Fakat dediğim gibi zenginim. Yahu arkadaş bu nasıl zenginlik evin yok araban yok ama zenginim diyorsun nasıl olacak bu iş dediğinizi duyar gibiyim.
Çuvallar dolusu param yok ama sağlığım yerinde, sağlıklı iki evlat babasıyım daha zengin olabilir mi insan. Bu şu anlama gelmiyor tabi, zengin olamak istemiyorum değil. Olsa da olur olmasa da olur. Çok para kazanmak sizi mutlu edebilir ama çok paranızın olması büyük dertlerin de olacağı anlamına gelir.

çok para nasıl kazanılır nasıl bir anda zengin olunabilir mi

İnsanlar Nasıl Zengin Olur ve Çok Para Kazanmanın Yolları Nedir

Evet bazen düşünüyorsunuzdur bu adam bu arabaya nasıl biniyor, acaba ne iş yapıyor, veya bu kadar zengin olabilecek ne iş yapıyor. Evet sevgili dostlar zengin olma yolları diye adlandırdığımız bu konunun altında insanlar nasıl zengin olur bu işin mantığını araştırmalıyız. Şimdi ben bu işin mantığını araştırdım ve çözdüm. Sizlere de aktaracağım. Dünyaca ünlü zenginler  bu kaynakta da bahsedildiği üzere 20 tane zengin insandan bahsedilmiş. Ben bir bir bu insanların biyografisini analiz ettim ve araştırdım. Kimselerin görmek istemediği yerleri yakaladığımı düşünüyorum. İşte zengin olmak istiyorsanız yapacağınız maddeler.

  • Kendine hedef koyma
  • Başkaları gibi sıradan düşünme
  • Kimin ne söylediğini, söyleyeceğini umursama
  • Her zaman yola çok iyi tanıdığın sevdiğin en az bir, en fazla iki arkadaşınla çık,
  • İnsan değer yargılarına önem ver,
  • Empati kur
  • Para için değil ideallerin için çaba sarf et,
  • İşini yarım bırakma
  • Asla pes etme

Zengin bir iş adamının söylediği bir söz var sizinle paylaşmak istedim. “Ben zengin olduğum için büyük oynamadım, büyük oynadığım için zengin oldum” . Burada oynamak kelimesi başka anlama gelebilir ama oynamak kelimesi iş kurmak veya girişimcilik alanında söylemek istediği düşünce kelimesidir.
Son bir söz olarak zenginlik nedir diye bana soracak olursanız, zenginlik paranın el değiştirmesi olayıdır. Zengin olabilmek için el değiştiren paraların en fazla kısmını elinizde tutabilme etkileşimidir. Para kazanmak kolaydır fakat parayı değerlendirmek ve elinizde tutmak kolay olmayacak bir olaydır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here