Burger King Bayilik

0
24

Burger King nedir, Burger King bayilik bedeli ne kadardır, Burger King bayiliği için aranan şartlar nelerdir, Burger King avantajları ve dezavantajları nelerdir? Sizlere Burger King markasının bayiliğiyle ilgili bilgi vermeye başlayacağım. Burger King markası; 75 ülkede, 13.000 civarı olan dünya çapında restoran olduğunu söyleyebiliriz. Burger King, yeni Pazar noktalarıyla, kendini kanıtlamış bayileriyle dünya çapında yeni bayilik fırsatları yaratmaktadır. Ülkemizde, TAB Gıda bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Ülkemizde,TAB Gıdanın, Burger King markasının Master Franchise olarak tüm lisans haklarına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

TAB GIDA FİRMASI

Tab gıda firması, 1995’te kurulmuştur. Sbarro, Popeyes, Usta Dönerci, Burger King ve Arrby markalarına bayilik vermektedir. Yani, sevgili okurlarım ülkemizde Burger King bayilik veren firmadır diyebiliriz. Zengin olup bayilik almak vardı paraya para dememek vardı. Genel merkezi, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer almaktadır. 2001 yılından itibaren ülkemizde Burger King’e bayilik vermeye başlamıştır. Bayilik verdiği, sadece kendi işlettiği marka sayısı 1.100 civarında olduğunu söyleyebiliriz.
 

BURGER KİNG BAYİLİK ŞARTLARI NELERDİR?

burger king bayilik fırsatları ve iş fırsatları

Burger King’in bayilik fiyatları şartları arasında yatırımcının işi sahiplenmesidir. Bayilik sözleşmesi imzalamadan önce yatırımcının öz geçmişi detaylı incelenmelidir ve geçmişteki iş başarıları, tecrübeleri önem kazanmaktadır.
-Bütün şubelerde baca sistemi bulunmalıdır.
-Cafe –restoran ruhsatı alınmalıdır.
-Şube olarak açılacak iş yeri büyüklüğü için aranan minimum şart 300 metre olmalıdır.
-AVM için aranan minimum büyüklük şartıysa 120 metre karedir diyebiliriz.
-Paket servis tüm şubeler için şart değildir yatırımcının tercihine bırakılmıştır.
20 yıl sözleşme yapılmakta isetğe bağlı devretme imkânı sunmaktadır.
-Cadde dükkanları düz giriş şeklinde olmalıdır.
-Royalty bedeli adı verilen, reklam ve pazarlama bedeli olarak KDV hariç ciro üzerinden her % 13 alınmaktadır.
-İlk defa bayilik sözleşmesi imzalayacak olan yatırımcılardan isim hakkı bedeli ve kurum masrafı olarak, yatırımın büyüklüğüne göre minimum 500.000 usd olmak üzere ortalama 700.000 usd +KDV yatırım bedeli alındığını söyleyebiliriz.
-Burger King’in en yakın mağazası ile arasında 2 km. Mesafede olmalıdır.

Neden Burger King Bayiliği

Neden yapılası bir çok iş fikri var iken burger king bayilik için elimde ki parayı yatırmalıyım diye tereddüt ediyor musunuz. Etmeyin sevgili dostlar. Gıda sektörü olmaz ise olmaz dır. Neden derseniz, tabiatının oluştuğu günden bu yana, insan hem iç güdüsel olarak hemde zaruriyet bakımdan yemek yemek zorundadır. Bazı insanlar yaşamak için yemek yeseler bile bazı insanlar yemek yemekten zevk almaktadır. Yani insan yemek yediği sürece enerji toplar ve o enerji sayesinde ayakta kalır ve günlük yaşamına o şekilde devam eder. Bu yüzden de iyi bir gıda işletmesi hiç bir zaman batmaz batamaz. Ülkemize geç gelse bile fast food alışkanlığı kısa zamanda toplumumuzca çabuk alışılmış hatta ülke sıralamalarında yer almıştır. Tabi ki çok fazla fast food tüketimi beraberinde bir çok hastalığı da yanında getirmektedir.

En sıklıkla yaşanan obezite hastalığının temel taşı olarak kabul edilen fast food gençler tarafından çok tercih edilen yemek türü. Annelerimizin yaptığı kuru fasulyenin yanına kırılan soğanlara mı ne oldu, tabi ki bir şey olmadı. O hala eski yerinde.

Çok Zengin Olmak Mı İstiyoruz

Hayat bizleri o kadar koşturmacanın ortasına atıyor ki geceleri uykumuzda dahi iş ile alakalı olarak ve ya borcumuz ile alakalı olarak rüyalar görüyoruz. Hayat bu kadar kısa iken bu kadar kasmanın mantığı var mı sizce. Tamam iyi bir yaşamı herkes ister ama iyi bir hayatı ve sağlığı da herkes ister. Sağlık para kazandırır ama para sağlık kazandırmaz. Zengin olmak için çalışmak yersiz, yeteri kadar para kazanmak ve şükür en iyisi. Tabi bu benim düşüncem, siz farklı düşünebilirsiniz.

Bu sitede yer alan içeriklerin hemen hemen hepsi sizlere iş hayatında yardımcı olmak için tasarlandı ve yazıldı. Tüm içeriklerde yapılan araştırmaların sonunda bir dip not eklemek misyonum haline de geldi. Neden derseniz de şu şekilde anlatayım. Yaşamımız bizleri her zaman kazanma yönünde değişik yöntemlere ve yollara sevk eder. Çok para kazanmanın yolları veya nasıl zengin olunur yollarına kadar, hepimiz köşeyi dönmenin peşindeyiz. Yapmayalım bunu arkadaşlar, çabuk zengin olmak diye bir olay mümkün değildir. Bizlerde ki bu kolay para kazanma yolları ümidi bazıları için fırsat oluyor. Çalışmadan para kazanan ve emek harcamadan zengin olmak isteyen her birey bir gün batağın içinde buluyor kendini. Buna en son örnek olarak tosuncuğun çiftlik bank serüveni örnek gösterilebilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here