Eski Eşyaları Satmak

1
42
Eski Eşyaları Satmak ve bundan gelir sağlamak

Evinizin çoğu yerinde kullanmadığınız ve uzun bir süredir ihtiyacınızın olmadığı eşyalar mı var. O halde eski eşyaları satmak ve eski eşyaları satarak para kazanmak çok mantıklı bir iş fikri olabilir. Tabi satacağımız ürünler kişisel ürünler değil de daha satmaya uygun ürünler olabilir. Nedir kişisel ürünler derseniz de benim için en kişisel ürün veri gizliliği ve şahsi eşyalar olabilir. Mesela bir harddisk satmak veya flashdisk satmak çok makul gelmiyor bana. Onun dışında kullanmadığımız eşyaları satarak para kazanmak mümkün olabiliir.

Eski Eşyaları Satmak İçin Hangi Yolu İzlemeliyiz

Pazarlama ve satış için iyi bir göz boyayıcı olmaya gerek yok. Sadece biraz satacağımız ürünleri abartmamız yeterli olacaktır. Mesela eski bisikletimizi satacağız. Bunun için bisikletin resimlerine ihtiyacımız olacak. Resimleri çekmeden önce bisikletimize biraz bakım yapalım ve temizleyelim. Daha sonra kusurlu yerlerine biraz para harcayarak tamir ettirelim. Boyası eskidiyse biraz lokal boya atalım. Orjinal rengine uygun olarak boya kullanmak fikri mantıklıdır. Sonra bisikletin resimlerini çekmek için bisiklet kullanılması mümkün olan bir yere gidelim. Kömürlükte çekilen resimler etkili olmayacaktır.

Eski Eşyaları Satmak ve örnek olarak bir bisiklet satışı yapmak

Bisikletin Yanında Hediye Ürün Verelim

Bu hediye bir kask bir dizlik veya bir suluk dahi olabilir. Hediyenin ne kadarlık fiyatı olduğunun önemi olmayacak. İkinci el bisiklet fiyatlarına bakarak fiyatı hakkında bilgi alalım. Ortalama bir fiyatı satış fiyatımız olarak baz alalım. Bu iş biraz çetrefilli olabilir ancak emlak danışmanı olmak kadar tecrübe isteyecek değildir. Daha sonra ikinci el satış sitelerine ürün resimlerini koyalım. Pazarlık olabileceğini ancak çok fazla abartılı alt fiyatın mümkün olmayacağını belirtelim. Ve bisikletimizi satalım.

İnternette Başka Ne Satabilirim

Kullanmadığınız ürünleri satmak konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bunu sadece bir bisiklet örneğini ele alarak değindik. Bu bir tava da olabilir yada mobilya. Bu tamamen size kalmış. Biraz pazarlama ruhu biraz da satacak olduğunuz ürünün cazip gelen taraflarını karşı tarafa yansıtabilmeniz yeterli olacaktır. Satılacak ürün ne olursa olsun internetten para kazanma yollarından birisi eski eşyaları satmak olabilir. Şimdiden başlamanız ve gerekli olmayan eşyaları internetten satmanızı önermekteyim. Size yaramayan bazı eşyalar, başkalarının işine yarayabilir ki bence kesin yarar. Unutmamak gerekir her malın bir alıcısı mutlaka vardır.

1 YORUM

  1. Eski eşyaları satma fikri oldum olası aklıma yatardı ama nasıl yapacağım konusunda bilgim yoktu. Yanınızdan sonra çocuklarımın kullanmadığı oyuncakları internetten satmaya çalıştım . Çok ilgi gördü sanırım bu gün yarim satarım fiyatları uygun yazınca sayılamayacak oyuncak yok sanırım. mağazalarda 120 tl olan oyuncağı yarı fiyatına sayacağım inşallah teşekkürler enyeniisfikirleri ailesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here