Az Sermaye İle Yapılacak İşler

0
78

Az sermaye ile yapılacak işler yazımıza geçmeden önce ufaktan bir ön bilgi sunmakta fayda var. Sermaye ne kadar küçük olursa aksi giden durumda yaşanacak sıkıntılar da doğru orantılı olarak ufak çaplı olur. Girişimcilik ruhunuzu ortaya çıkararak az sermaye ile ne gibi işler yapabilirsiniz konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Öncelikle; illa iş yapabilmek için çok büyük paralara ihtiyacım var gibi düşünceleri kafanızdan atmalısınız.

Az Sermaye İle Yapılacak İşler Nelerdir ?

Ufak bir birikim ile iyi işler yapan bir işletme sahibi olabilirsiniz. Ne var ki bunun için azim isteyen bir çalışma ve sabır ile olgunlaşacak bir bünye lazımdır. Bu günkü büyük firmalar kuruluşlar hatta holdinglere bakıldığında, zamanında ne kadar küçük bir iş kurularak bu günlere geldiği ortadadır. Tabi biraz zaman dersek bu yıllar alan bir süreç. Dilerseniz ufaktan az sermaye ile yapılacak işlere göz atalım. Ülkemizde  Az Sermaye İle Yapılacak İşler hep birlikte inceleyelim.

DANIŞMANLIK HİZMETİ VERMEK

danışmanlık hizmeti vermek

Uzmanı olduğunuz bir konu var ise, ki bence mutlaka vardır bunu değerlendirebilirsiniz. Bildiğiniz uzman konularda karşı tarafı bilginize ikna edebilir ve bununla iyi paralar kazanabilirsiniz. Sermaye gerektirmeyen ancak belli bir alanda çok iyi bilgi birikimi sahibi olmanız gerekmektedir. Danışmanlık verdiğiniz sektöre göre yüksek getirileri vardır. Danışmanlık yapacağınız kişilere internet üzerinden ulaşabilir işe gitmeden yol parası vermeden kendi evinizde oluşturduğunuz home ofisinizde hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPMAK:

mantar yetiştiriciliği

Kolay yetişmekle birlikte rağbetin de çok olduğu bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Evet sıklıkla haberlerde duymuşsunuzdur, mantar yetiştiriciliği yapan ev hanımlarını veya şehrin bunaltıcı havasından kaçarak köye yerleşen insanların yapmış oldukları mantar yetiştiriciliğini. ilk önce yapmanız gereken ne tür mantar yetiştireceğiniz ve işi ne kadar büyük ölçüde yapacağınızı kararlaştırmanız gerekmektedir. Mantar yetiştiriciliği yapabilmek için illa çok büyük sermayeye gerek yoktur. Ayrıca yetiştirmesi kadar pazarlanması da çok kolay olduğunu söyleyebiliriz.

EV YEMEKLERİ DÜKKANI AÇMAK

Ev yemekleri dükkanı deyince öğrencilik yıllarım geldi Öğrenciyken; annemizin yemeklerini özlediğimiz zaman hep ev yemekleri satan yerlere giderdik Ev yemekleri yapan dükkan açarak ya siz yaparsınız ya da başkasına yaptırabilirsiniz. Güzel bir yemek dükkanı açarsanız inanın paraya para demezsiniz. Burada da hijyen ve samimi müşteri politikasını izleyerek Az Sermaye İle Yapılacak İşler den birisini yakın vade de iyi gelirlere ulaştırmanız mümkün hale gelebilir.

ÇAY OCAĞI AÇMAK

çay ocağı açarak gelir sağlamak

Ülkemizde en çok tüketilen içecekler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de insanların çok olduğu ortamlarda çay ocağı açarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Benim özellikle sevdiğim ve son yıllarda artık git gide kaybolan sabahçı kahveleri tarzı çay ocakları. Bu çay ocakları sabahın ilk saatlerinde açılırlar dı ve öğleden sonraları kapanırlardı. Bu çay ocaklarının müdavimleri çoktu eskiden ama şimdi durum nasıl bilmem.

Midye Satıcılığı

Genellikle Mardin’li kardeşlerimizin piyasaya hakim oldukları bir alan. Midye satıcılığı yapmak için çok fazla bir sermayeye ihtiyaç yoktur. Bir ufak çuval midye için ortalama 50 tl verseniz , annenizin kilerinden biraz pirinç yürüttünüz ve bir de tepsi buldunuz mu bu iş tamam demektir. Tam ek iş olarak yapılacak bir konu. Yalnız burada da dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi başkasının yıllardır tezgah açtığı yere gidip önceden kurulma gibi bir fikriniz olmasın. Bunu yaparsanız bir daha ek iş yapacak haliniz kalmayabilir.

AVM’ LERDE STAND AÇMAK

İnsanların artık odak noktaları arasında AVM’ler yer almaktadır. Özellikle hafta sonları AVM’ler tıklım tıklım dolmaktadır. E haliyle sizde bu doluluğu fırsat bilerek AVM de stand açabilirsiniz. AVM yer kiralayarak ya da stand veren bayilik veren firmalar ile anlaşma yaparak iş kurabilmektesiniz. Kendi marka ve ürününüzü bayilik almadan pazarlayabilirsiniz. Öncelikle AVM yönetimine kaldırım parası vermeniz gerekmektedir. Bunu az sermaye ile yapılabilecek işler konusuna yazdım ama bu sanıldığı kadar Az Sermaye İle Yapılacak İşler alanına girmiyor. 100 bin tl ile belki yapılabilir o yüzden bu avm standı işini az para ile yapmayı düşünmeyin.

ÇİĞ KÖFTECİ DÜKKANI AÇMAK:

Son yılların en çok açılan dükkanları arasında yerini almaktadır. Az Sermaye İle Yapılacak İşler arasında çiğ köfte dükkanı açmakta vardır. İster bayilik veren çiğ köfte dükkanlarıyla bayilik bedelsiz veya küçük sermayelerle de iş kurabilme imkanınız bulunmaktadır. Tercih sizin. Bayiliğini alabileceğiniz bir iş fikri olduğundan kısa zamanda sermayenizi amorti etme şansınız vardır lakin dükkan açmadan önce çevreyi iyi bilmek tanımak ve gerekirse anket yapmakta fayda var.

Dedektiflik ofisi açmak

Ben iyi bir gözlemciyim ve çözemeyeceğim olay yok, diyorsanız alın size parlak iş fikirleri arasından en seçkin olanı. Dedektiflik ofisi açarak insanların şüphelerinin yerli yersiz olduklarını belgeler ile kanıtlayabilirseniz kısa süre zarfında tanınabilir ve bu meslekten para kazanabilirsiniz. Genellikle şüpheci kadınların kocalarını takip ederek alacağınız paralar ekonomik alanda sizin yaşam kalitenizi yükseltebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here