Çiçekçi Dükkanı Açmak

0
74

Özel günlerin olmaz ise olmazları arasında yer almaktadır çiçekler. Çiçekçi dükkanı açmak ve bu işten iyi paralar kazanmak ta oldukça verimli iş fikirlerinden birisidir . Çiçekçilik işi biraz sizin gözünüzü korkutabilir biraz çiçekten anlamak gerektiğini düşünebilirsiniz ama yanılmıyorsunuz tabi ki yapacağınız iş hakkında bilgi sahibi olmak daha iyi  olacaktır.  Önemli olan zaten işletmek değil girişimde bulunmaktır kanımca. Çiçekleri öğrenmek yıllar alacak bir konu değil. Sadece bununla alakalı kitaplar bulabilir veya internet üzerinden araştırmalar yaparak bilgilere sahip olabilirsiniz. Çiçekçi açmak karlı ve zevkli işlerden birisidir. Zaten işin içine girdiğinizde çiçekler hakkında bilgiye ister istemez sahip olacaksınızdır. Ön yazımızdan sonra yavaş yavaş çiçekçi dükkanı nasıl açılır gibi belirli başlı başlıklar altında biraz detaylara inelim.

Çiçekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Diyelim ki bu dükkanda çiçekçi açılır dediniz ve çiçekçi açma kararını aldınız. Bunun için öncelikle yapmanız gereken dükkanı kiralamanız. Daha sonra dükkana ait bir fatura ile vergi dairesinin yolunu tutmanız. Vergi levhası için istenilen belgeler de aşağıda ki gibidir.

VERGİ  DAİRESİNDEN  İSTENEN  BELGELER

  • Bildirim  Formu  doldurulur.
  • Kira  Kontratı veya Tapu Fotokopisi
  • İşe  ilk  başlayan  kişinin  noter   tasdikli  imza sirküsü.
  • İkametgah İlmühaberi
  • İşe Başlama Formu
  • Nüfus Cüzdanı Örneği

Bu belgeler ile alacağınız vergi levhasını tamamlamış olursunuz ve artık dükkanı kurmaya ve çiçekçi olarak yeni bir işe atılmaya hazırsınız demektir.

Çiçekçi Dükkanı Dizaynı Nasıl Olmalı

Açmış olduğunuz çiçekçi dükkanı belirlemiş olduğunuz yere semte göre değişebilir. Daha elit bir kesimde çiçekçi dükkanı açmak istiyorsanız dizaynı çok iyi olmalı. Yok sadece telefonla sipariş alırım internetten işlerimi yürütürüm derseniz daha az maliyetle dükkan açmanız mümkün olabilir. Birazdan internet üzerinden nasıl satış yapabileceğinizi  de aktarmaya çalışacağım. Sizler için bulmuş olduğum bir kaç çiçekçi dükkanı dizaynı fotoğrafına yer veriyorum.

çiçekçi dükkanı açmak için dizayn nasıl olabilir.

 

Daha sade ve etrafın karman çorman olmadığı, ferah bir ambiansı olan çiçekçi dükkanında gelen müşteriler çiçek almak için geldiklerinin farkına varacaklardır. Karışık bir dükkanda ve her yanın çiçekler ile dolu taşan bir dükkanı tercih etmek çok zor bir seçenektir. Kimseler göremediği çiçeği güzel varsaymaz. Her çiçek görünür halde ve canlı canlı durmalıdır.

 

 

Çiçekçi Açsam Kazanır Mıyım

Çiçekçi açmak size kazanç sağlayabilecek yatırımlardan birisidir . Özellikle özel günlerde yoğun olarak insanlar sevdiklerine çiçek almaktadırlar. Yılın belli günlerinde çok yoğun olarak çalışacağınız ve iyi paralar kazanacağınızı unutmayın. Bu yazımızda çiçekçi açmak ile alakalı olarak bilgiler sunmaya çalıştık. Eğer karanlık ve güneş almayan bir dükkanda ne iş yapılır sorusuna cevap arıyorsanız mantar yetiştiriciliği konumuza göz gezdirmenizi önermekteyim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here