Blog Yazarak Para Kazanma

0
23

    Sevgili okurlarım, blog nedir sorusunu kısaca anlatmak gerekirse; web tabanlı bilgi paylaşım ağıdır diyebiliriz. Kişilerin; öğrendikleri, bildikleri bilgileri blog adını verdiğimiz ağda paylaşmalarıdır. Düşüncelerimizi, duygularımızı, tecrübe sahibi, şu işte işimin ehliyim dediğiniz konuların insanlarla ağ üzerinden paylaşılmasıdır. Örneğin; aşk acısı çekmiş bir kızın daha sonra bu acıyı düşüncelere aktarmasını örnek verebiliriz. Günümüzde blog yazarak para kazanma olayı sıklıkla duyduğumuz, fakat nasıl yapılacağı konusunda çok detaylı anlatımlar bulunmayan bir olaydır. Size bu gün başından sonuna blog yazarak nasıl para kazanılır bunu görsel olarak aktarmaya çalışacağım. Yazımın sonunda sizde bir blog yazarı olarak kısa zamanda para kazanabilirsiniz. Şimdi bizlere gerekli olan neler var bir inceleyelim. 

  • Domain ( Alan Adı )
  • Barındırma ( Hosting )
  • Biraz sermaye

Blog Yazarak Para Kazanma ilk Adım Domain

Öncelikle ne tür bir blog yazılarının olacağı web sitesi oluşturacağız buna karar vermemiz gerekli. Bilmediğimiz ve bilgi sahibi zamanla oluruz diye düşündüğümüz konularda blog yazmaya çalışmayınız. Tavsiyem bildiğiniz ve hayatınızın bir parçası olarak gördüğünüz alanda içerik üretmeniz önemli. Hem  içerik üretmekte zorlanmaz hem de araştırma yapmak için zaman harcamazsınız. Her telden konular ile alakalı blog açmak size para kazandırmaz hatta çok emek ve para kaybetmenize neden olur. Bende ilk web hayatına girdiğimde her konunun olduğu bir blog açtım. Evet hata yaptım. Hatamı da trafik ile kazanç grafiğinde anladım. Bunu şu şekilde özetlemek mümkün. Web sitelerinde kazançlar, sitenize giren insanların reklamlar ile arasında olan bağ ile alakalıdır.  Bunu da şu şekilde değerlendirmek mümkün ; kimse manavdan et almaya gitmez. Manava meyve almaya gideriz. Şimdi Tv yi açın ve en çok reklam veren hangi sektörde ise onunla alakalı site açın. Reklam verenin fazla olması aralarında rekabete ve yayıncının ( yani sizin web siteniz ) için daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar. Buraya kadar anlaşılmış isem şimdi web sitesi açalım ve blog yazarak para kazanma konusuna girelim.  https://www.1and1.com/ buradan üye olunuz. Neden 1and1 onu da söyleyeyim yıllardır çalışırım her sorunumu çözmeye çalışan mükemmel bir işletme.

 
 

Enter your desired web address alanına iyi bir alan adı tercihinizi yazınız. Bunun için bir video paylaşacağım bu şekilde daha sağlıklı  olur. Burada baştan sona bir web sitesi oluşturma videosu var. Dikkatli izleni ve tekrarlanırsa çok basit olduğunu anlayacaksınız.

 

PEKİ, BLOGUMU HANGİ KONULARDA YAZMALIYIM?

Blog açma düşüncesi olanlar ilk önce hangi konularda uzmanlar hangi konularda yazmak istiyorlar onu belirlemeleri lazımdır. Yani belli bir konuya yönelerek yazmaları gerekmektedir.
Sevgili okurlarım sizlere birazda blog açmanın özelliklerinden bahsetmek istiyorum ne dersiniz bahsedeyim mi··?
Blog yazarken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır dilerseniz şimdi onlara bakalım

-Güncel Olması Gerekmektedir?

Blogunuza yeni içerikler girmeniz gerekmektedir. Yoksa güncel tutmazsanız ziyaretçi ve okuyucularınızda da azalma olacaktır.

-Özgün Olması Gereklidir:

Yazılarınızda kendi tarzınızı belirlemeli, anlaşılır, açık, kişisel ve samimi bir dil kullanmalısınız. Yazılarınız eşsiz ve başka bir internet sayfasında bulunmamalı. Biraz değiştirerk

-Etkileşim de Olması Gereken Özelliklerdendir:

En önemli noktalardan olduğunu vurgulayabiliriz. Okuyucularla, etkileşim halin de olmanız gerekmektedir.BLOG YAZARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ?

Evettt, sevgili okuyucularım gelelim esas önemli konuya blog yazarak para kazanabilir misiniz?Bu sorunun cevabını evet olarak verebiliriz. Ama aması var tabi inatçı, istekli sabırlı olmak şartıyla. Yoksa blogunuz, çöp blog olarak açılmış olacaktır. Benden söylemesi Emek olmadan yemek olmaz her işte olduğu gibi bu işte de emek olması gerekmektedir. Şimdi kısaca sizleri sıkmadan blog açarak para kazanma yollarından bahsedeceğim.
-Satış ortaklığı yaparak açmış olduğunuz blogdan para kazanabilirsiniz: Tek bir konuyu hedef alarak bireysel girişim için en uygun kazanç modeli olduğunu söyleyebiliriz.
-Reklam alarak reklam gelirleriyle para kazanmak: Ziyaretçi sayısı yüksek olan belli sektörde içerik üreten sektörlere yönelik üretim yapmaktadırlar.
-Adsense ile açılan blogdan para kazanmak: İnternet ortamında blog sahipleri yayıncı olarak bilinmektedir. Bu alan en gelişmiş rekram servisiyse Google adsense olduğunu söyleyebiliriz.

BLOG YAZARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR:

-Kopya içerik olmaması gerekmektedir. Eğer kopya içerik olursa blogunuz en alt listelerde yer alacaktır. Bu nedenle de kazanç sağlamanız olanaksız hale gelecektir.
-Yazılan her makale kullanıcı odaklı olmalı, akıcı, anlaşılır bir dil kullanılmalıdır.
-İçeriğiniz bloğun konuyla uyumlu olmalıdır.
-Potansiyel ziyaretçiyi hedef alarak yazılar yazmalısınız.
– Bol miktarda içerik üretmelisiniz.

BLOG YAZARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Gelelim en can alıcı noktaya Blog Yazarak Para Kazanma konusunun son noktasına.
-İlk önce konu belirlemeliyiz: Alanında usta olduğumuz hâkim olduğumuz konularda yazmalıyız.
-İkinci adımsa blogu açmak olmalıdır: Konuyu belirledikten sonra blogger gibi ücretsiz servislerden yararlanıp hemen yazabilirsiniz.
-İçerik Üretmek: Yeni ve özgün içerikler ürütmelisiniz. Haftada 3-5 makale yazmalısınız.
-Son adımsa tanıtım çalışmaları yapmak olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here