Pilot Olmak

0
16

Pilotluk ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım. Pilot, dendiğinde hep havalı bir meslek statü sahibi bir meslek olarak gözümüzde canlanmaktadır. Günümüzde, ülkemizde gözde meslekler arasında yerini almayı başarmıştır. Tabi ki parası da güzel olması gözde olmasının ilk nedenlerinden olarak gösterebiliriz. Pilot olmak için ilk önemli olmazsa olmaz şart psikolojinizin sağlam olmasıdır diyebiliriz. Psikolojisi sağlam olan herkes pilot olabilir dermişim Tabi ki hayır böyle bir şey söylemek doğru olmaz. Evet, gelelim esas can alıcı noktaya gözde mesleğimizin ne gibi avantajları ve dezavantajları vardır. İlk olarak dilerseniz avantajlarından bahsedelim.Pilot olmanın avantajları:

Pilotların, bir aylık süre içinde 8 gün çalışması vayyy canına nerde böyle bir iş bulmak 1 ayda 8 gün çalışıp geri kalan gün çalışmamakEve iş götürmezler, uçağı havaalanına indirdikleri anda işleri bitmektedir. Diğer bir avantajıysa; yukarıda da bahsetmiştim güzel para kazanmaları ve emeklilik şartlarının muhteşem olması. Ücretsiz ve indirimli seyahat ederler oh ne güzel tabi ki bunla da bitmiyor oteller, araç kiralama hizmetleri de indirimlidir. Pilotlar için verilen maaş dışındaki verilen hakları mesai dışı saatlerde de kullanabilme olanakları bulunmaktadır. Tabi ki bunlar avantajları bir de madalyonun diğer yüzüne bakalım ne dersiniz.  Tabi eğer pilot olmak istemiyorsanız çok kazandıran meslekler yazısını inceleyebilirsiniz.

Pilot olmanın dezavantajları:

pilot olmak için neler gerekli ve bir pilot ayda ne kadar kazanır

Pilotların kaç gün çalışacağı çalışmış oldukları şirketlere bağlıdır. Pilotlar ayda en az 8 en çok 20 kere uçmaktadırlar. Büyük havayolu şirketlerinde 14 gün evlerine hiç gitmeden çalıştıklarını söyleyebiliriz. Yani, pilotlar hayatlarının belli bölümlerini evlerini sırtlarında taşıyarak çalışmaktadırlar. Pilotlar, evlerine iş götürmezler ancak testler için hazır durumda olmaları şarttır. Pilotların çoğu yılda iki defa uçuş testine tabi tutulmaktadır. Bu nedenle evde çalışmaları gerekir ki başarısız oldukları takdirde işsiz kalmaktadırlar. Kaptan pilotlar her 6 ayda bir fiziksel sınavdan geçerken, diğer ticari pilotlarsa yılda bir defa bu tür sınavlardan geçmek zorundadırlar. Ayrıca nitelikli pilot olmanın maliyeti de yüksek paralar yatırmaktan geçmektedir. Yani parayı veren düdüğü çalar

Pilot Olmak için Şartlar Nelerdir? Pilot Nasıl olunur?

Gelelim birde pilot olmanın şartları neymiş onlara bakalım ne dersiniz? Öncelikle pilot olmak istiyorsanız fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı olmalısınız. İleri derece de İngilizce bilmeniz gerekmektedir. En az lise mezunu şartı aransa da 4 yıllık fakülte mezunu rakipleriniz çok olacağı için kesinlikle 4 yıllık fakülteyi bitirin. Pilot olmak için askeri okulu bitirebilir, üniversitelerin pilotaj bölümlerinden mezun olabilir veya ücretli pilotluk eğitimi de alabilirsiniz.Bir Pilot Ayda Ne Kadar Para Kazanır

Bir kağıt parçası olmasına karşın hayatımızda olmaz ise olmaz olan derdin adıdır para. Parasız iş yapılmaz, para olmadan yaşam kalitesi düşer, hatta ve hatta parasız adama kız bile verilmez bu devirde. Pilot olmak için kararlı iseniz kararınızdan dönmemeniz gereklidir. Ne var ki zorlu bir süreç azim ve sabırla birleşmeli ve sonunda iyi bir mesleğiniz olmalı. Pilot ne kadar kazanır sorusu yıllardır sorulur google amcamıza.  Bir plot ayda ne kadar kazanır yada pilot maaşı ne kadar. Bir pilot ikinci kaptan olarak uçuyor ise aylık 25.000 tl kazanıyor. Eğer kaptan olarak uçuş yapıyor ise ayda ortalama 60.000 ile 100.000 arasında değişen maaş alıyorlar.

Bayilik almak istediğiniz firma ile görüşme yapıp size geri dönüş sağlamamız için bilgileri eksiksiz doldurmalısınız.
İş kurmak için ne kadarlık bir sermayeniz bulunuyor. Bunu bilmemizde ki amaç sizin adınıza firmalara teklifte bulunabilmemiz.
Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra size bilgi verilecek. ( Bilgi whatsapp üzerinden mesaj olarak gönderilecektir. )

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here