Ek İş Nedir

0
21

Aylık sabit kazancınızın yetmediği yada alım gücünü daha ileri seviyeye çıkarmak adına kısa süren iş koluna ek iş diye adlandırabiliriz. Ek İş nedir bunu tanımlamamız gerekiyor ise aylık maaşınızın üzerine katmış olduğunuz ek gelirlere ek iş denir.  Kişilerin, eğer normal zamanda kazandıkları paralar ihtiyaçlarını karşılamıyorsa, aile bütçesi geliri eksiye düşüyorsa böyle durumda ihtiyaç olunan paranın karşılanması amacıyla fazladan yapılan işlere ek iş adını vermekteyiz. Ülkemiz şartlarında ek iş yapılmadan ev geçindirmek zor bir hal değil de imkansız bir hal almıştır. Artık ekmek aslanın ağzında değil midesine yerleşmiştir. Ek gelir olmadan alım gücünü büyütmek çok zor hal almıştır.

TÜRKİYE’DEKİ EK İŞ İMKANLARI

Ülkemizde genel olarak yapılan ek işler boş durmamak adına yapılmaktadır. Yani, çok çalışkan milletiz canım boş durmayı sevmez ek işler yaparız tabi, geçim sıkıntısı olanlar da ek işlere başvurabilirler. İŞKUR bilindiği üzere iş bulamayan insanlara iş bulma imkanı sağlamaktadır. Eğer ek iş arıyorsanız İŞKUR aracılığıyla bulabilirsiniz. Dilerseniz İŞKUR’un sağlamış olduğu ek iş imkanlarına bakalım ne dersiniz.

EVDE, GALOŞ- BONE PAKETLEME

Hastane, sevgi evleri, huzur evleri vb. kalabalık sosyal ortamlarda hijyen sağlayabilmek için ayaklara ve başa geçirilmek için üretilmektedir. Fabrika ortamlarında hepsinin iç içe geçmesi, az yer kaplayacak hale getirilmesi çok zahmetli olmaktadır. Bu nedenle, fabrika yetkilileri bu işi evlere vererek üretim maliyetini düşürmektedirler. Her işi makineler yapabilse de makinelerin de karar verme veya fikir yürütme olanakları yoktur. Yapay zeka makineler artık sanayide yavaş yavaş kullanılmaya başlamış olsa da bazı işletme ve fabrikalarda henüz sıcak karşılanmamıştır. Bu neden yapay zeka makine ile olabilir der iseniz de şu şekilde anlatmak doğru olabilir. Bir galoşu makineler üretebilir lakin paketleme işinde paketin içine yerleşti

ek iş nedir ek iş bulmak için neler gerekli

EV ORTAMINDA PAKETLEME İŞİ

Ülkemizin hemen her yerinde tekstil, plastik kozmetik vs. birçok fabrika bulunmaktadır. Bu fabrikaların tümünde ambalajlama, paketleme gibi bölümler yer almaktadır. Ancak işçilerin; SGK parasını, yol ve yemek parasını vermek yerine bu işleri evlere vererek tasarruf sağlanmaktadır. Ek iş arayanlar için de ideal bir iştir diyebiliriz. Siz de ek iş arıyorsanız bu paketleme firmalarıyla görüşebilir mahallenizde bulunan ev hanımları ile organize olarak bir ekip çalışması halinde iş alabilir teslim edebilirsiniz.

KÜRDAN ÇATAL KAŞIK PAKETLEYEREK AYDA 700 TL KAZANABİLİRSİNİZ

Birçok insanın yaptığı gelir sağladığı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Turlarda, turistik yer ve konaklama işletmelerinde kullanılmakta olan gıda, gıda paket servislerinde ihtiyaç duyulan bu malzemeler evlere büyük çuvallarla, kutularla verilirler.

EVDE GÖMLEK YAKASI DİKİP EK İŞ ELDE EDEBİLİRSİNİZ

Eğer evde ek iş yapmak istiyorsanız veya ek işe ihtiyacınız varsa tekstil fabrikaları bu imkanı vermektedir. İşin detayıysa şu şekilde sevgili okuyucularım, giyim ürünleri birkaç standart model üretilmektedir. Bocuk, taş, çıt çıt, işleme ve desen gibi özelliklerle değişime uğramaktadırlar Bu değişim için gerekli el işi fabrikanın üretimini yavaşlatmaktadır. Bu nedenle evlere iş verilmektedir.
Sevgili okuyucularım kısaca, ek iş hakkında bilgiler vermeye çalıştım umarım faydalı olabilmişimdir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here