DÜNYANIN EN ZENGİN ADAMLARI

0
18

Eminim herkes zengin bir hayat sürmek ister. Kim istemez ki gönlünce para harcamak alışveriş yapmak veya paranın gücünü her alanda kullanmak. İşte bu alanda dünyanın en zengin adamları kimlerdir onları baz alarak hangi alanda çalışmalar yaptıklarını ve bu kadar serveti nasıl bulduklarını yazmaya karar verdik. Dünyanın 10 zengin adamları kimlerdir, nasıl zengin olunur, zenginlik nedir.

Dünyanın En zengin adamları kimlerdir?

Bu soruya ben de diyebilmek çok isterdim ama maalesef diyemiyorum. Peki, bizim ağzımızı yoran servetleriyle dudaklarımızın uçukladığı 10 zengin adama bir göz atalım ne dersiniz? Buyurun dünyanın en zengin adamları konusuna geçelim. Ve ne iş yaptıklarına.

BİLL GATES

Bill Gates, amcamız Microsoft’un namı değer kurucularından adını duymamak maşallah mümkün değil.86 milyar dolarla dünyanın en zengin adamları arasında yer ini almış. Ayrıca Bill Gates amcamız ABD vatandaşıdır. Gelelim sıradaki zengin amcalarımıza

AMANCİO ORTEGA

Kısaca bahsetmek gerekirse; İspanya’nın ve Avrupa’nın en zenginidir. Vayyyy canına 80 yaşındadır. Ayrıca Zara, Uterqüe, Tempe, Zara Home, Full and Bear, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti, Stradivarius ve Oysho gibi dünyaca ünlü hazır giyim ve moda markalarının da çatı şirketi İnditex’in sahibidir.
WARREN BUFFETT

75,6milyar dolar servete sahip olup 86 yaşındadır. Ahhh torunu olmak vardı ne güzel birden hayal ettim torunu olduğumu ABD’nin en önemli yatırımcıları arasında yer almaktadır. Berkshire Hathaway isimli yatırım şirketinde ve dünyada birçok büyük şirketlerde ortaklığı bulunmaktadır.

JEFF BEZOS

ABD’li olup dünyanın en zengin 10 insanı arasına girebilen ilk e-ticaret girişim ortağı unvanına sahiptir. Amozon’un kurucusudur. 53 yaşında 72,8 milyar dolar servete sahiptir.

 

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg ismini hemen hemen özellikle genç kesim kesin duymuştur. Tanımayan çok azdır kendisini çünkü kendisi Facebook’un kurucusudur.56 milyar dolar servete sahip olup ABD vatandaşıdır. 32 yaşında olmasına rağmen çok zengin olmayı başarmıştır. Yıllardır istikrarlı yükselişini devam etmektedir. Ayrıca, en zengin 10 kişi arasında ilk sosyal medya kaynaklı zengin olduğunu söyleyebiliriz.Larry Ellison

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda bulunan Java ve en güvenli veri tabanı olarak bilinmekte olan Oracle gibi temel yazılım markalarının sahibidir.72 yaşında ve ABD’dir ve 52,2 milyar dolar serveti bulunmaktadır. Maşallah
Carlos Slim Helu: Meksika’nın en zenginleri arasında yer almaktadır. 54,5 milyar dolar servete sahiptir. Bu amcamıza da 70 yaşında olup Güney Amerika’nın tamamında faaliyet göstermektedir. Telmex, America Movil gibi Telekom şirketlerinin de sahibidir. Ayrıca, Grupo Carso yatırım firması ile de çeşitli şirketlere de yatırım ve ortaklık yaptığı için Meksika’nın namı değer Warren Buffet’i olarak bilinmektedir.

Charles Koch

81 yaşında, ABD ve 48,3 milyar dolar servete sahip zenginlerdendir. Koch Industries’in sahibidir. Charles Koch’un serveti Türkiye’deki milyarderlerin servetlerinin toplamıyla hemen hemen aynıdır.

 

 

David Koch

48,3 milyar dolar servete sahiptir. ABD ‘lidir ve Koch Industries ‘in sahibidir.

Michael Bloomberg

47,5 milyar dolar servete sahiptir. 75 yaşındadır ABD vatandaşıdır. Bloomberg LP’nin sahibidir ve dünyanın en zengin politikacısıdır.
ZENGİNİN MALI, ZÜĞÜRDÜN ÇENESİNİ YORAR:
Atasözümüzün de belirttiği gibi pek severiz zenginin malını konuşmayı. Bu konuşma biz züğürtlerin çenesini yormaktan başka işe yaramamaktadır. Biz yoksullar bol bol konuşuruz zenginlerin mallarını, nasıl kazandıklarını. Bu konuşmalarda bizim gibilerin çenesini yormaktadır. Eh ne yapalım bizim de huyumuz bu konuşmak

ZENGİN NASIL OLUNUR?

Valla bu sorunun cevabını bilseydim inanın ilk kendimin işine yarardı Ama şunu da belirtmekte fayda var büyüklerin dediğine göre iyi bir yatırım, tutum olmak sanki işe yarayabilir. Bizi zengin yapabilir ne dersiniz şimdiden doğru yatırımlar ileride bizi zengin edebilecek konumlara ulaştırabilir. Fakat babadan kalan biraz sermaye yok bir ev bir arabanız yok ise zengin olma şansınız düşüyor. Neden derseniz de geçim sıkıntısıyla meşgul olurken yıllar omuzlarınızdan kayıp gidiyor. Tabi bu çok para kazanmanın yolları konusunda sizi karamsarlığa düşürmesin. Yine de girişimcilik alanında yapacağınız atılımlar belki kısa sürede sizi zengin birisi haline getirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here