Facebooktan Para Kazanma

0
32
Facebooktan Para Kazanma yöntemleri ile alakalı çözümler

En büyük sosyal ağlardan birisidir facebook hem insanların çevrim içi sohbet etmelerine olanak sağlar hemde arkadaşlarınızla organizasyon yapmanıza. Çoğu insan facebook üzerinden para kazanma yöntemini bilmemektedir. Bu makalemde facebooktan para kazanma konusunda bildiklerimi deneyimlerimi ve sayfalarımla yapmış olduğum kazançları anlatacağım. Eğer internet ile işim olmaz ben bu konuda kendimi geliştirmekle zaman harcamam diyorsanız evde boncuk işi ile aile bütçenize kazançlar sağlayabilirsiniz.

Facebooktan Para Kazanmak İçin Ne Gerekli

Öncelikle ne tür bir satış yapmak istediğiniz ile işe başlayalım. Bu sizin evde kendi başınıza yapmış olduğunuz evde yap ürünleri olabilir yada iyi bir toptancı ile anlaşıp ürünlerin tedarik kısımını bu şekilde halledebilirsiniz. Dediğim gibi bu tamamen size ve kabiliyetinize kalmış. Kendimin ne ürün sattığına gelirsek de ben takı ve künye satıyordum. Maliyeti uygun ve satış fiyatı makul ürünler insanların ilgisini çektiğinden bu alana yönelmiştim. Takıları nereden alıyordum peki, aslında almıyordum. Takı satan bir dükkan ile anlaşıp siparişleri onlara mail atıyordum. Yani aracılık yapıyordum denilebilir. Tabi bu işlem çok fazla kar bırakma sa da kargo ve ürün stoğu ile uğraşmak istemiyorsanız bu yöntemi seçebilirsiniz. Facebook üzerinden sayfa açıyoruz. daha sonra aşağıda ki gibi ekran çıkıyor karşımıza.

 

Facebooktan para kazanmak için açılacak olan sayfanın görüntüsü

 

Bunlardan birinci ve üçüncü seçeneklerden herhangi birisini seçebiliriz. Benim tavsiyem marka ve ürün kategorisini seçmeniz olabilir. Daha sonra mağazanıza bir isim seçiyorsunuz. Bu isim daha önce başka kullanıcılar tarafından alınmamış olmalı. Zaten alınmış ise uyarı veriyor sayfa. Sayfa adını da girdikten sonra basit seçenekler ile ürünlerin resimlerini koyuyorsunuz. Tavsiyem şudur ki eğer photoshop kullanabliyorsanız ürünlerin altlarına fiyatlarını yazınız. Eğer photoshop yok veya kullanamıyor iseniz paint de bu işi yapabilirsiniz. Ürünlerin resimlerinin altına da fiyatları koyduk. Sayfamıza en az 50 tane ürün ekleyelim. Bunların hepsimi olacak peki elimizde. Hayır çoğunluğu olabilir veya yapılabilir olsun ki, müşteriler tanıdıklarına tavsiye edebilsin.

Bunu şu şekilde özetleyelim, kocaman bir mağazada 5 tane ürün olsa sadece bu ürünleri almaya yada bakmaya kimse gelmez, bunu zaman kaybı olarak görürler.

Sayfamızı Açtık Ürünlerimizi Koyduk Ama Satış Yapamıyoruz

Evet zaten anlatacağım olay da biraz bu konu ile alakalı olacak. Eğer reklamınızı yapmaz iseniz kimse sizin sayfanızı ziyaret etmeyecektir. Bu yüzden facebooka reklam ver kelimesine yoğunlaşalım biraz.  Sayfamızı tanıtırken alakalı kitleye erişmeyi hedefliyeceğiz, 65 yaşında ki Ahmet amca bizim sattığımız takıyı almayacağından Ahmet amcanın reklamı görmesi bizim için zarar demektir. Ne satıyor isek buna uygun kriterleri önceden belirleyerek bir kağıt üzerinde çalışalım.

Mesela 37 numara bayan ayakkabısı satacağız. Bunu kimlere satabiliriz,

  • Bayanlara
  • Bulunduğumuz Ülkeye
  • Ayakkabı türüne göre uygun yaşa ( Taşlı ayakkabıyı 45 yaş üzerine satamayız gibi )
  • Kargolama sıkıntısı çekmeyeceğimiz yerlere 

Daha sonra reklam vermemiz lazım. Şimdi reklam verelim. Günlük bütçemizi ayarlamaya dikkat edelim. Kar edeceğimiz paranın hepsini reklam verirsek yaptığımız işin yararı olmaz zararı olur. Bu konumuza Facebooktan Para Kazanma yöntemine değindik. Detaylar yetmediyse yorum kısmından değinmemiz istediğiniz yerleri yasarsanız sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here