Evde İş İmkanları

0
12

Evde yapılacak evde yapmaya uygun işler ile gelirimize ek kazanç sağlayabiliriz. Bunu genellikle evden kopamayan bireylerin tercih etmektedirler. Hem mecburiyetleri gereği hemde dışarıda çalışma isteği olmayan kişiler evde iş imkanları sayesinde hanelerine kazanç sağlayabilmektedirler. Peki evde iş imkanı derken neyi kasıt ediyoruz, evde iş imkanları neler olabilir.

EVDE YAPILACAK İŞLER NELERDİR?

Evimden ayrılmadan çalışabilir miyim, evde ne iş yapılabilir işte bu soruların hepsine kısa kısa bilgiler ışığında değinmeye çalışacağız.

BLOG YAZARLIĞI YAPMAK:

BLOG YAZARLIĞI YAPMAK

Sevgili okuyucularım bugün sizlere evde yapabileceğiniz işler hakkında bilgi vermeye çalışacağım dilerseniz geçelim konumuza ne dersinizİlk olarak yapabileceğiniz iş blog yazmak olabilir. Eğer sabırlıysanız bu iş tam size göre diyebiliriz. Bağımsız, size karışacak kişi olmadığı için en rahat evde yapabilecek işler arasında yer almaktadır. Yalnız sevgili okuyucularım blog yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar; değişik alanlarda bilgi sahibi olmalı, genel kültür seviyeniz yüksek olmalı, web site yapımını çok iyi bilmeli, site için doyurucu özenli reklam ve içerik oluşturmak gerekmektedir.

EVDE ÖZEL DERS VERMEK:

 

EVDE ÖZEL DERS VERMEK ve bundan kazanç sağlamak

Daha önce yazımda belirttiğim gibi evde hangi alanda uzmansanız o alanda ders verebilirsiniz. Mesela sadece öğretmenlere ait bir iş gibi görünse de ev hanımı iseniz yemek eğitimleri, anne iseniz annelik dersleri verebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. İnsanı en iyi kendisi tanır. Elbette uzmanlık alanlarınız vardır..

WEB TASARIMCI OLARAK EVDE ÇALIŞMA:

web tasarımcısı olarak evde çalışmak için ne yapılabilir

Evde yapılacak işler arasında yer almaktadır. Web tasarımı yaparak da çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için yazılım bilmeniz gerekmektedir. Çok fazla olmasa da en azından temel kavramlara hakim olmanız iyi olacaktır. Gerekli olan yazılım dilleri PHP ve HTML dir. Bunun yanında hayal dünyanız ve ufkunuz geniş olmalı. Yazılım bilseniz dahi ortaya yaratıcı tasarımlar koyamazsanız bir önemi kalmaz.

METİN YAZARI OLARAK ÇALIŞMA:

Evde yapılacak ideal işler arasında yer almaktadır. Metin yazarlığı yaparak da evden çok güzel paralar kazanabilirsiniz benden söylemesi. Bunun için daha detaylı olan yazımızı incelemenizi tavsiye ederim. Blog yazarak para kazanma konusunda detaylı olarak yer verdim bu konuya..

EVDEN İŞ YAPMANIN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI:

AVANTAJLARI:

-Para biriktirme şansınız olur.
-Daha az dikkat dağıtıcı etkenle karşı karşıya kalırsınız.
-Kendinize ait çalışma hakkınız olacaktır.
-Esneklik açısından önemli avantajları bulunmaktadır. Kendimize göre çalışabiliriz.
-Trafiğe yakalanma riskimiz çok azdır.
-Ailemize, dostlarımıza ayırdığımız vakit çok fazla olur.
-En can alıcı son avantajımızda serbest kıyafetle çalışmadır. Oh be Ne kravat derdi var ne gömlek derdi

DEZAVANTAJLARI:

-İşle ilgili rahat davranışlar sergileyebilirsiniz.
-Sosyalleşme çok az olmaktadır.
-İş yükü fazla olmaktadır.
-Tamamen bütün işler bize kalmaktadır.

EV HANIMLARINA  Evde İş İmkanları

ÇOCUK BAKICILIĞI YAPMAK:

Evettt, hepimizin hemen hemen annesinin yaptığı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. O yüzden yabancı bir meslek değildir. Çalışan annelerin çocuklarına bakabilirsiniz. Tabi bu o kadar kolay bir iş değildir. En önemlisi çocuğuna bakacağınız ailenin güvenini kazanmanız gerekmektedir. Bunu da başarabilmek için yakın çevrenizde ki size güvenen kişilerin çocuklarına bakarak referans yaparak başlayabilirsiniz. Böylece evde iş imkanları arasında bence en önemlisine değinmiş olduk.

MAKALE YAZMAK:

Benim de yaptığım gibi genel olarak öğrencilerin ve ev hanımlarının yaptığı bir iştir diyebiliriz. Kelime başına ücret kazanabilirsiniz. Kopyala yapıştır yapmadan, size makale veren kişilerin isteklerine göre kendinize ait cümlelerle yazabilirsiniz. ( Admin : Arkadaş çok doğru söylemiş bu arada kendisine teşekkür ederim. Kopyala yapıştır yapsaydı ben bu makaleyi derler iken farkına varırdım ve bir daha bu arkadaşa güvenmezdim. Güven önemli. )

SÜS EŞYASI, YEMEK, PASTA VS. YAPMAK:

Klasik hepimizin bildiği hemen hemen annesinin yaptığı işlerden olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ev hanımlarının uzmanlık alanlarına girmektedir. Genel olarak ev hanımları tezgah kurarak sokaklarda, günlerde vs. yerlerde satarak geçinebilirler.

DÜZELTİCİ-EDİTÖRLÜK:

Genel olarak okumayı seven ev hanımları yaparlar. Hem ev işlerini yaparak hem de metinleri düzelterek ya da editörlük işlerini yaparak da evinize katkı sağlayabilirsiniz.

ORGANİK KREM YAPABİLİRSİNİZ:

Kadınların en çok uzman olduğu yine alanlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Kadınlar kendi hem cinslerinin dillerinden iyi anlamaktadırlar. Ayrıca günümüzde organik ürünlere rağbet artmıştır. Bu nedenle en çok iş yapacak işlerden bir tanesidir benden söylemesi
Sayın okurlarım özellikle Türk kadınları çok iyi üreticidir, çalışkandır bu nedenle elini ne işe atsalar başarırlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here